Нова версія сайту
   
Субсидії — інший ракурс:  дає держава, розплачуються комунальники -
Субсидії — інший ракурс: дає держава, розплачуються комунальники
Версія для друку Автор: Ірина Костенко
№48 від 09.12.2016

Переглядів: 605 | Коментарів: 0

Для людей із низькими доходами субсидії — це дійсно порятунок. Але існує інший бік медалі — це підприємства-надавачі послуг. Адже їхня робота також залежить від отриманих споживачами субсидій. Усе, що ми з вами оплачуємо за квитанціями, надходить до надавачів послуг «живими грошима», а частка, яку за нас сплачує держава у вигляді субсидій, — це віртуальні кошти, і можливості їх використання обмежені. Ці гроші не можна пустити на зарплату чи на сплату податків або єдиного соціального внеску. Можливе тільки проведення взаємозаліків за енергоносії.

«Вісті» проаналізували, як же можуть скористатися комунальні підприємства коштами, які відшкодовують їм по субсидіях.

Водоканал

КП «Бориспільводоканал» має із субсидіями «дружні стосунки». Воно може повністю використати відшкодовані державою кошти. Адже добування води із 300-метрової глибини дуже енергозатратне. От і йдуть усі відшкодування взаємозаліком за використану електроенергію. Щоправда, іноді доводиться оплачувати електрику авансом. Але коли держава дає, то потрібно швиденько брати, бо вона може і «передумати», вирішити, що заплатить пізніше. Чекай потім, доки це «пізніше» настане.

Бориспільське КП «ЖРЕУ»

ЖРЕУ також має можливості для використання коштів, які отримуються тільки на папері. У підприємства на балансі є гуртожитки, де нараховуються чималі кошти за використану електроенергію. Тож рахунки за електропостачання оплачують завдяки взаємозаліку коштами від субсидій. Щоправда, сума відшкодованих субсидій буває більшою, ніж необхідно на електроенергію. Тож частина віртуальних коштів таки залишається невикористаною, але це небагато, тож ситуація із їх використанням поки що не критична. Щоправда, кількість отримувачів субсидій невпинно зростає, тож така відносна стабільність може тривати недовго.

Бориспільське КП «ЖЕК-1»

Це підприємство має найбільші проблеми із використанням коштів, які відшкодовує держава. І це стосується не лише субсидій, але й пільг, які надаються окрім субсидій. Не має «ЖЕК-1» великих затрат на енергоносії. Електроенергії у зимовий період використовується на 120-130 тисяч на місяць. Тоді як місячне нарахування пільг і субсидій складає 260-270 тисяч. 140 тисяч грн залишаються у безготівковому варіанті, і підприємство їх використовувати не може. Хоча це державні кошти. Їх можна було б зараховувати в рахунок сплати ПДВ, інших видів податків, військового збору, єдиного соціального внеску. Але такої можливості держава не передбачила. Навпаки, своїми коштами підприємство ще й змушене компенсувати субсидії, які нараховуються Бориспільському міськкомунгоспу за послуги з вивезення сміття. Бо платити підрядній організації можна тільки «живими» грошима, а це загалом складає 20 тис. гривень на місяць.

Така критична ситуація склалася не вчора і не сьогодні. Уже торік підприємство било тривогу, зверталися навіть до міністерства фінансів. І таки вдалося випросити хоча б компенсації пільг «живими» грошима. Тричі з початку року «ЖЕК-1» отримував відшкодування по пільгах у монетарному вигляді. А для субсидій такий механізм не передбачений взагалі.

Тепломережа

КП «Бориспільтепломережа» має найширші можливості для використання коштів, які держава відшкодовує по субсидіях. Їх навіть замало, щоб компенсувати витрати на всі енергоносії. Адже взаємозаліки цими коштами підприємство може проводити не лише за електроенергію, але і за газ. І якщо на початку грудня борги підприємства за газ складали більше 20 млн грн, то держава заборгувала «Бориспільтепломережі» по субсидіях 5 млн 570 тис. 675 грн. Із них 1 млн 286 тис. — заборгованість за жовтень. Навіть віртуальні кошти, зазвичай, надходять із затримкою. Щойно вони надійдуть на рахунки підприємства, на цю суму буде зроблено взаємозалік за газ. Але не факт, що підприємство відчує зменшення заборгованості. Адже витрати газу зростають швидше, ніж держава виконує свої зобов’язання по пільгах і субсидіях навіть віртуальними коштами.

Тож коли чую із екрана телевізора оптимістичні заяви стосовно кількості людей, які сьогодні отримують субсидії, то з гіркотою усвідомлюю, що ці ж самі люди завтра можуть постраждати, бо політика державних субсидій у ставленні до підприємств-надавачів послуг ставить деякі з них поза межею виживання. Переконана, що для чиновників у державних кабінетах це не секрет. Просто їм легше скинути усі проблеми на місця, а потім лише диктувати свої вимоги.


Переглядів: 605 | Коментарів: 0
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 
Ваш коментар*
Захист від автоматичних повідомлень


i-visti.com © 2000-2016 Газета «ВІСТІ. Інформація. Реклама». Усі права захищені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Інформація на сайті є інтелектуальною власністю редакції газети «Вісті. Інформація. Реклама». Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування та републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів сайту, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку редакції газети «Вісті. Інформація. Реклама». Під час цитування інформації гіперпосилання на сайт i-visti.com обов'язкове. Логотип ВІСТІ є зареєстрованим товарним знаком (знаком обслуговування) ТОВ «Редакція газети «Вісті. Інформація. Реклама».
Система Orphus

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru