Нова версія сайту
   
У селах за комунпослуги доведеться платити більше -
У селах за комунпослуги доведеться платити більше
Версія для друку Україна | 07.12.2016

Переглядів: 219 | Коментарів: 0

У жителів сіл виникають питання: чому у касах Ощадбанку та відділеннях Укрпошти з них беруть комісію при оплаті окремих комунальних рахунків. Зокрема, ПАТ «Державний Ощадний банк» із кожного клієнта бере 3 гривні при оплаті за газ, а на пошті і того більше.

Із рахунком за газ банк і пошта беруть три гривні на свою користь.

Насправді така комісія була запроваджена вже рік тому у зв’язку з тим, що 30 вересня 2015 р. Кабмін ухвалив постанову №792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ», де передбачив, що газопостачальні компанії не можуть компенсувати банкам чи пошті витрати за приймання, обробку та перерахування платежів більше ніж 0,3% від суми платежу. Раніше дозволялось платити 1%.

Таким чином, газопостачальне підприємство сплачує Ощадбанку та Укрпошті за обслуговування рахунків побутових споживачів лише 0,3% від суми кожного платежу. Проте банкам і пошті наразі цього виявилося недостатньо на покриття їхніх витрат на надання такої послуги через збільшення сум самих у платіжках. Відповідно до вимог ст. 53 Закону України «Про банки та банківську діяльність», вони не можуть встановлювати тарифи за послуги, у тому числі з приймання комунальних платежів, нижче ніж їх собівартість. Тому вони беруть комісійну плату за здійснення платежу також і з клієнтів, але на свою користь, а на газової компанії.

Свої тарифи на такі послуги УДППЗ «Укрпошта» оприлюднило на своєму офіційному сайті. При оплаті рахунків за газ пошта бере із споживачів комісію у розмірі не менше 3 гривень, яка збільшується залежно до суми, що вноситься. Зокрема, до 400 грн – 1,5%, від 400 грн до 1000 грн – 1%, понад 1000 грн – 0,8%. Якщо ви оплачуватимете рахунок через Інтернет, то тут «Укрпошта» встановила вищу комісію: до 400 грн – 2,5%, від 400 грн до 1000 грн – 2%, понад 1000 грн – 1,5%. Водночас комісія не може бути меншою ніж 3,5 грн за один рахунок.

Кошти перераховуються на відповідні рахунки одержувачів в строки до 3-х робочих днів без урахуванням дня приймання, а з сільських поштових відділень може бути і того довше.

Таке обслуговування банку та пошти водночас із зростанням самих комунальних тарифів додало соціальної напруги. У грудні торік на сайт офіційного Інтернет-представництва Президента “Електронні петиції” навіть надходили звернення від українців: “Прохання відмінити збір з населення в розмірі 3 грн. за послугу газопостачання при розрахунках в Ощадбанку. Особливо страждає пільгова категорія населення (пенсіонери, інваліди, діти війни), оскільки пенсії замалі, коштів не вистачає навіть на ліки.” Проте там було зареєстровано лише 31 підпис при необхідних мінімум 25 тисячах заявок.

Між тим у листопаді цього року Президент направив голові правління банку Андрію Пишному листа, в якому закликав невідкладно переглянути і скасувати рішення про стягнення комісії за оплату комунальних послуг. Таке звернення з’явилося після намірів державного банку запровадити комісійне стягнення за всі комунальні рахунки з 1 грудня 2016 року. Досі каси Ощадбанку без комісії приймали квитанції з оплати деяких комунпослуг, зокрема, за телефон, електроенергію.

Заплатити можна і без комісії

Одначе Ощадбанк, який до того ж скоротив свої відділення в сільській місцевості, вже оголосив про запровадження комісії при оплаті всіх комунальних послуг в касах установи в розмірі не менше 3 грн. за один платіж, починаючи із 1 січня 2017 року. Не сплачуватимуть комісію лише ті пенсіонери, які мають пенсійну карку цього банку.

Без комісії можна оплатити послуги ЖКП у терміналах самообслуговування “Ощадбанку”, такий знаходиться у центральному відділенні в Переяславі по вулиці Шкільній, а здійснити через нього оплату допомагають працівники банку.

Оплатити комунальні рахунки можна і через більшість універсальних платіжних сервісів або системи Інтернет-платежів. Про розмір комісії банк чи платіжна система попереджають клієнта перед здійсненням платежу.

Джерело: Вісник Переяславщини


Переглядів: 219 | Коментарів: 0
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 
Ваш коментар*
Захист від автоматичних повідомлень


i-visti.com © 2000-2016 Газета «ВІСТІ. Інформація. Реклама». Усі права захищені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Інформація на сайті є інтелектуальною власністю редакції газети «Вісті. Інформація. Реклама». Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування та републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів сайту, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку редакції газети «Вісті. Інформація. Реклама». Під час цитування інформації гіперпосилання на сайт i-visti.com обов'язкове. Логотип ВІСТІ є зареєстрованим товарним знаком (знаком обслуговування) ТОВ «Редакція газети «Вісті. Інформація. Реклама».
Система Orphus

Украина онлайн

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru